Wirtualna asystentka jako zawód.

4 sierpnia 2017 Zdalna asystentka

Zawód wirtualnej asystentki w Polsce jest czymś nowym na rynku, co pojawiło się u nas dopiero kilka lat temu, w odróżnieniu do innych krajów gdzie jest to znany od dawna i prężnie rozwijający się zawód. Wraz z rozwojem usług online, wzrosło zainteresowanie tym zawodem jak i zapotrzebowanie na taki typ pracowników – można powiedzieć, że jest to zawód przyszłości, dzięki któremu wiele osób znajdzie nowe źródło dochodu.

Wirtualna asystentka najczęściej pracuje z domu i prowadzi własną działalność, dzięki czemu zleceniodawca nie musi ponosić kosztów zatrudnienia i może korzystać z takowych usług na tyle ile potrzebuje – regularnie bądź też doraźnie. Taka współpraca przynosi wiele zalet dla obu stron:

  • W przypadku zleceniodawcy jest to zdecydowanie tańsze i łatwiejsze rozwiązanie, niż poszukiwanie osoby na etat lub jego część, może zlecić rzeczy jakie wykonuje stacjonarna asystentka, ale także inne zadania w zależności od potrzeb i umiejętności takiej osoby.
  • W przypadku zleceniobiorcy taka praca jest wygodna, ponieważ nie trzeba wychodzić z domu – jest to dobra opcja dla świeżych mam – dzięki temu można pogodzić pracę z obowiązkami domowymi, można zdecydować się na pełny etat lub na formę dodatkowego zarobku.

Podsumowując jest to zdecydowanie kierunek, w który warto brnąć i doszkalać się z zakresu prac wykonywanych zdalnie. Za kilka lat branża rozwinie się na tyle, że osoby szukające pomocy zdalnej będą mogły wybierać w ofertach, teraz jest dobry moment by zacząć świadczyć takie usługi i za kilka lat być jedną z czołowych zdalnych asystentek!